Pun rezervoar - više od 50 €

Izvor: Večernje novosti, 28.Maj.2019, 09:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pun rezervoar - više od 50 €

Na benzinskim pumpama širom Srbije nastavlja se rast cena naftnih derivata, a brent je trenutno 67,44 dolara za barel. Od januara benzin skuplji 10,4 dinara, kvalitetniji dizel "skočio" za sedam GORIVO u Srbiji nastavlja da poskupljuje gotovo svakodnevno. Na većini benzinskih pumpi benzin BMB 95 poskupeo je u petak na 154,6 dinara (mada ima i stanica gde je skuplji za dinar do dva), a evrodizel staje 165,5 dinara >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << za litar.PROČITAJTE JOŠ - Gorivo je sve skuplje Oni koji imaju skupocenije automobile i sipaju kvalitetnije vrste goriva, bili su neprijatno iznenađeni jer je superbenzin dostigao 165,1, a superdizel čak 171,5 dinara! - Šta god nam stručnjaci objašnjavali, činjenica je da plaćamo papreno skupo gorivo, među najskupljima u Evropi, regionu, što svakako nije primereno našim primanjima - kaže Dejan Živanović iz Vrčina. - Pri tome samo je kod nas dizel skuplji od benzina, i to znatno. Da bih natočio 40 litara u rezervoar, sada mi treba 50 i više evra! Gorivo u Srbiji krajem januara koštalo je znatno manje nego danas, pet meseci kasnije. Benzin je bio jeftiniji za 10,4, evrodizel za gotovo sedam dinara, baš kao i superdizel, dok je "jači" benzin koštao 11,6 dinara manje. Srpski naftaši objašnjavaju da je cena sirove nafte tipa brent na svetskim tržištima znatno porasla: 25. januara koštala je na svetskim berzama 61,59, a u petak 67,44 dolara za barel. REMONT RAFINERIJE POSLEDNjIH godina smo, pored poskupljenja nafte izazvanih raznim svetskim krizama i trgovinskim ratom SAD i Kine, imali i druge razloge za skok cena na pumpama. Poslednji skok cena, tvrde trgovci derivatima, dobrim delom je uzrokovan i remontom naše rafinerije jer je gorivo moralo da se doprema iz inostranstva, što poskupljuje krajnji proizvod.
Pogledaj vesti o: Cena goriva

Nastavak na Večernje novosti...



Povezane vesti

Za pun rezervoar potrebno više od 50 €

Izvor: B92, 28.Maj.2019

Beograd -- Gorivo u Srbiji nastavlja da poskupljuje gotovo svakodnevno. Na većini benzinskih pumpi benzin BMB 95 poskupeo je u petak na 154,6 dinara...Ima i stanica gde je BMB skuplji za dinar do dva, a cena evrodizela staje 165,5 dinara za litar...Oni koji imaju skupocenije automobile i sipaju kvalitetnije...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.