Poslednja aukcija zapisa u 2012.

Izvor: B92, 31.Dec.2012, 11:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslednja aukcija zapisa u 2012.

Beograd -- Pažnja na tržištu poslednjeg dana u ovoj godini usmerena je na aukciju dvogodišnjih trezorskih zapisa denominovanih u evrima, vrednosti 100 miliona evra.

Trend rasta interesovanja investitora za domaće trezorske zapise, na snazi od kraja septembra, mogao bi se nastaviti i na današnjoj aukciji, imajući u vidu niže potrebe države za finansiranjem, te povećanu likvidnost u svetu, smatraju stručnjaci Tima za ekonomska istraživanja Hypo Alpe Adria banke.

U >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << januaru će na aukcijama biti ponudjeno ukupno 28 milijardi dinara u dinarskim trezorskim zapisima i 30 miliona evra u hartijama denominovanim u evrima.

Prve januarske aukcije su planirane za sledeću nedelju, i to dvogodišnjih zapisa vrednosti 10 milijardi dinara (8. januara), i tromesečnih zapisa vrednosti tri milijarde dinara (10. januara).

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Poslednja aukcija zapisa u 2012.

Izvor: Akter, 31.Dec.2012

Pažnja na finansijskom tržištu poslednjeg dana u ovoj godini usmerena je na aukciju dvogodišnjih trezorskih zapisa vrednosti 100 miliona evra

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.