Počela proizvodnja u Luksolu

Izvor: B92, Beta, 03.Feb.2009, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počela proizvodnja u Luksolu

Zrenjanin -- U pogonima zrenjaninskog Luksola je posle jednomesečne pauze ponovo počela proizvodnja, a oko 160 radnika te kozmetičke kuće vratilo se sa godišnjeg odmora.

Pomoćnik generalnog direktora Predrag Oluić rekao je da u pogonima Luksola (Luxol) u januaru nije bilo proizvodnje, što je bio smišljen potez menadžmenta kako bi se smanjili troškovi, prvenstveno računi za grejanje koji na mesečnom nivou iznose par miliona dinara.

Oluić je rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da iako Luksol trenutno ima višak radnika, "nema ni govora o njihovom otpuštanju, jer već sada imaju dogovorene poslove za naredni period koji će im obezbediti sigurna radna mesta".

Govoreći o radu fabrike u proteklom periodu, Oluić kaže da je ova kozmetička kuća za godinu dana uspela da unapredi proizvodnju za više od 30 odsto i tako postane firma koja posluje sa dobitkom.

Luksol plasira proizvode na domaćem tržištu, kao i u zemljama u okruženju, a u planu je i proširenje na nova tržišta. Prema najavama iz ove fabrike, uskoro se očekuje proširenje proizvodnog programa, pa će iz pogona Luksola uskoro krenuti dečja kozmetika sa imenom crtanog junaka Nodija, za šta su dobili i pravo na korišćenje licence.

Kako je najavljeno, uskoro će započeti i proizvodnja sapuna pod nazivom Maršal, koji je svojevremeno koristio Josip Broz Tito, a koji je šezdesetih i sedamdesetih godina od najboljih sirovina proizvođen u pogonima ove fabrike.

Nakon poništavanja privatizacije Jugoremedije od strane Jovice Stefanovića Ninija, juna 2007. godine ovoj zrenjaninskoj fabrici lekova vraćeno je i 31 odsto akcija Luksola. Sada Jugoremedija ima oko 75 odsto fabrike, vlasnički procenat malih akcionara iznosi 25 odsto, dok je oko četiri odsto u vlasništvu države.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Počela proizvodnja u Luksolu

Izvor: Capital.ba, 03.Feb.2009

ZRENJANIN,  U pogonima zrenjaninskog Luksola je poslije jednomjesečne pauze ponovo počela proizvodnja, a oko 160 radnika te kozmetičke kuće vratilo se sa godišnjeg odmora. Pomoćnik generalnog direktora Predrag Oluić rekao je da u pogonima Luksola (Luxol) u januaru nije bilo proizvodnje, što...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.