Od Panamskog kanala 4,75 mlrd. $

Izvor: B92, Beta, 01.Jan.2010, 17:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od Panamskog kanala 4,75 mlrd. $

Panama Siti -- Panama je zaradila 4,75 milijardi dolara od Panamskog kanala od kako je pre deset godina preuzela upravu nad njim.

To je puta više nego što je dobila tokom 85 godina uprave SAD nad kanalom, zvanično je saopšteno u Panama Sitiju.

Pre 10 godina 31. decembra kanal je predat Panami od strane SAD koje su 1914. godine otvorile pomorsku saobraćajnicu koja povezuje Atlantski i Tihi okean.

Naplata koju brodovi plaćaju za prolaz uvećala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se sa 201 milion dolara 2000. godine na 780 miliona dolara ove, saopštila je uprava kanala.

Panama je od SAD dobila ukupno 1,83 milijardu dolara tokom 85 godina američke vlasti.

Uprava ulaže 5,25 milijardi dolara za proširenje 80 kilometara dugog kanala do 2014. godine, jer je saobraćajnica suviše uska za današnje veće brodove.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Od Panamskog kanala 4,75 mlrd. $

Izvor: Capital.ba, 02.Jan.2010, 13:25

PANAMA SITI, Panama je zaradila 4,75 milijardi dolara od Panamskog kanala od kako je prije deset godina preuzela upravu nad njim. To je puta više nego što je dobila tokom 85 godina uprave SAD nad kanalom, zvanično je saopšteno u Panama Sitiju. Pre 10 godina 31. decembra kanal je predat Panami od...

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.