Novi Sad želi svoj aerodrom

Izvor: B92, 23.Avg.2014, 12:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi Sad želi svoj aerodrom

Novi Sad je zainteresovan da se sportski aerodrom na Čeneju koristi za komercijalne i kargo letove, izjavio je član Gradskog veća Nemanja Vukčević.

"Iako taj projekat zahteva velika sredstva i rešavanje pravno-imovinskih pitanja, postoji ideja da se ovaj aerodrom niske kategorije koristi za komercijalne i kargo letove i volja da se ovo pitanje reši", rekao je Vukčević na javnoj raspravi u Skupštini grada o Nacrtu zakona o vazdušnom saobraćaju.

Aeroklub "Novi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sad" je godinu i po dana u finansijskoj blokadi, iako bi trebalo da od Pokrajine svakog meseca na ime Ugovora o prenosu prava korišćenja dobija milion dinara u svrhe održavanja objekata, podseća Radio 021.

Takođe, 2012. godine urađen je arhitektonski projekat po kom je do 2015. trebalo da bude izgrađen komercijalni aerodrom na Čeneju. Međutim, sa tim projektom se još uvek nije krenulo.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Novi Sad želi svoj aerodrom

Izvor: Press, 23.Avg.2014

"Iako taj projekat zahteva velika sredstva i rešavanje pravno-imovinskih pitanja, postoji ideja da se ovaj aerodrom niske kategorije koristi za komercijalne i kargo letove i volja da se ovo pitanje reši", rekao je Vukčević na javnoj raspravi u Skupštini grada o Nacrtu zakona o vazdušnom saobraćaju.. .  . Podsećamo...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.