Na sred sela soliter od 328m (FOTO)

Izvor: S media, 10.Okt.2011, 08:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na sred sela soliter od 328m (FOTO)

Oblakoder visok čak 328 metara nova je atrakcija kineskog sela Huanksi, koje uživa ugled najbogatijeg sela Kine.

Huanksi je u izgradnju ovog arhitektonskog čuda uložio čak tri milijarde juana (oko 350 miliona evra). Zgrada, koja je predviđena da služi kao hotel, ima 74 sprata, a upravo je završeno i dekorisanje enterijera.

10 najluđih poslova u Kini i Japanu

Imamo li otpor prema kineskim parama?

Kineski neimari zadivili svet >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << (FOTO)

Svojom visinom oblakoder Zengdi (u bukvalnom prevodu “zemlja koja se uzdiže”) upisaće se na listu najviših građevina sveta, i to kao 15. na svetu i osma u Kini, i time stati rame uz rame Svetskom trgovinskom centru u Pekingu.

Kina sada ima više nebodera nego SAD.

Stanovnici ga sami izgradili

On je dodao da su stanovnici Huanksija sami izgradili zgradu dokazavši da imaju sposobnost da ispunjavaju velike projekte i da će zgrada u budućnosti, kada se preimenuje u hotel “Longxi International”, uposliti 3.000 ljudi.

Zgradi ima 826 prostorija. Najveću pažnju privlači zlatni vo na vrhu, koji je ujedno i najskuplji i košta 300 miliona juana ili oko 350.000 evra.

Kako izgleda najveći hotel na svetu pogledajte OVDE.

(24 sata/S media foto:Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.