Izvor: B92, 02.Dec.2013, 15:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NBS mora da dostavlja podatke APR-u
Beograd -- Narodna banka Srbije podseća da prema Zakonu o privrednim društvima, preduzetnik prestaje sa radom ako mu je poslovni račun u blokadi duže od dve godine.
NBS je ukazala da je zakonom obavezna da Agenciji za privredne registre dostavlja podatke o preduzećima i preduzetničkim radnjama čiji su računi u blokadi duže od dve godine, kako bi bili brisani iz registra.
Kako je podsetila NBS, odredbom Zakona o privrednim društvima, koja je stupila na snagu od 1. februara >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 2012. godine, propisano je da preduzetnik prestaje sa radom ako mu je poslovni račun u blokadi duže od dve godine.
Brisanje iz registra Agencije za privredne registre moguće je na osnovu zahteva koji podnese NBS ili Poreska uprava, istakla je centralna banka povodom saopštenja Samostalnog sindikata taksi vozača i autoprevoznika Srbije u kojem je navedeno da je veliki broj njihovih članova brisan iz registra, na zahtev NBS.
Taj sindikat je zatražio da taksi preduzetnici budu izuzeti od primene propisa o brisanju iz registra zbog blokade računa duže od dve godine.
NBS je saopštila da je od februara 2012. godine Agenciji za privredne registre dostavljala obaveštenja o svim preduzetnicima čiji su poslovni računi u neprekidnoj blokadi duže od dve godine, a da Agencija po tim obaveštenjima nije postupala do polovine novembra 2013. godine.
NBS: Poštovali smo svoju zakonsku obavezu
Izvor: Akter, 02.Dec.2013
Narodna banka Srbija saopštila je da je od početka primene Zakona o privrednim društvima, poštovala svoju zakonsku obavezu i Agenciji za privredne registre dostavljala obaveštenja o svim preduzetnicima čiji su poslovni računi u neprekidnoj blokadi duže od dve godine










