Mrkonjić: Ne tražim smenu Drobnjaka

Izvor: B92, Beta, Tanjug, 30.Apr.2010, 17:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkonjić: Ne tražim smenu Drobnjaka

Beograd -- Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić kaže da su izjave o generalnom direktoru preduzeća "Putevi Srbije" Zoranu Drobnjaku pogrešno shvaćene u javnosti.

Mrkonjić navodi da se stekao utisak da on traži Drobnjakovu ostavku. "To je pogrešno shvaćeno u javnosti. Vi (mediji) uvek hoćete krv, a moja poruka je da na koridorima i drugim objektima treba da lije znoj", rekao je Mrkonjić.

Ministar je kazao da će "oni koji su umorni otići i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sami" i dodao da će država ojačati preduzeće Koridor.

Podsetimo, ministar za infrastrukturu je krajem marta za Politiku rekao da će za loše urađen posao on deliti crvene kartone" i dodao da „predstoji obnova preduzeća Putevi Srbije”.

On je tada izjavio i da je na sastanku vladajuće koalicije odlučeno da će brzo biti smenjeni najodgovorniji ljudi u „Putevima Srbije”, direktor Zoran Drobnjak i predsednik Upravnog odbora tog preduzeća Zoran Lilić.

„Ja mislim da nisu odgovorni ’portiri i šoferi’ nego da su najodgovorniji Zoran Lilić i Zoran Drobnjak i oni bi već bili smenjeni, da ih neko nije uzeo u zaštitu. A to je čista feudalizacija vlade", rekao je tada Mrkonjić ne navodeći ko štiti Drobnjaka i Lilića.

On je sredinom aprila ponovio da „Koridor 10 ne treba da trpi posledice bilo čijeg lošeg rada, pa ni Zorana Drobnjaka" i dodao da će smeniti Drobnjaka, ukoliko sa funkcije direktora JP „Putevi Srbije" ne ode sam.

„Očigledno je da je Drobnjak, kao i celo rukovodstvo ’Puteva Srbije’, umorno. Umorni ljudi treba da se sklanjaju", kazao je tada Mrkonjić.

Srbija je postala veliko gradilište

On je ponovio da je Srbija već danas postala veliko gradilište, s obzirom da su ovog meseca otvoreni radovi na prilaznici oko Dimitrovgrada i na severnom kraku Koridora 10, od Novog Sada do Horgoša.

Ministar je rekao i da je raspisan tender za izgradnju autoputa na deonici od Uba do Lajkovaca, u dužini od 12,5 kilometara koja će biti deo takozvanog Koridora 11 koji treba da poveže Srbiju sa Crnom Gorom i Rumunijom. "Taj tender ide danas i već u toku narednih mesec dana biće završen", precizirao je Mrkonjić i dodao da će priprema za početak izgradnje autoputa od Uba do Lajkovca početi već tokom predstojećih praznika.

On je kazao da će na taj način biti započeta izgradnja autoputa od Beograda do Požege koji će biti sastavi deo saobraćajnice od Beograda do Južnog Jadrana. Mrkonjić je naveo da se vrednost radova za izgradnju auto puta od Uba do Lajkovca procenjuje na 65 miliona evra, a da je rok za dovršetak radova godinu dana.

Ministarstvo za nacionalni investicioni plan je preuzelo, prema rečima Mrkonjića, zadatak da pripremi izgradnju autoputa Pojate - Preljina koji treda da poveže Koridor 10 i Koridor 11. On je kazao da će se u izgradnji autoputa od Pojata do Preljine prvo obavljati radovi na obilaznici oko Kraljeva.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Mrkonjić: Pogrešno ste shvatili moje izjave o Drobnjaku

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Apr.2010

KRALJEVO - Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić izjavio je danas u Kraljevu da su njegove izjave koje davao prethodnih dana o generalnom direktoru preduzeća "Putevi Srbije Zoranu Drobnjaku pogrešno shvaćene u javnosti, jer se stekao utisak da on traži njegovu ostavku..."To je pogrešno shvaćeno...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.