Izvor: B92, 30.Maj.2014, 09:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jača industrija u Makedoniji
Skoplje -- Industrijska proizvodnja u Makedoniji porasla je u periodu januar-april ove godine za 3,1 odsto, prema podacima Državnog zavoda za statistiku (DZS).
Kako prenosi list Večer, industrijska proizvodnja u aprilu 2014. povećana je za 2,2 procenta u odnosu na isti mesec lani.
Rast u prerađivačkoj industriji je u posmatranom mesecu iznosio 6,5 odsto, a u rudarstvu i vađenju kamena za 0,4 procenta, dok su pad zabeležile firme firme iz sektora za snabdevanje električnom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << energijom, gasom, parom i klimatizaciju, i to za 19,9 odsto.
Makedonski vicepremijer i ministar finansija Zoran Stavreski izjavio je da očekuje da se pozitivni trendovi u industriji da nastave i u narednom periodu, što će pomoći da se do kraja godine ostvari projektovani rast ekonomije od 3,5 procenta.
Jača industrija u Makedoniji
Izvor: Capital.ba, 30.Maj.2014
SKOPLJE, Industrijska proizvodnja u Makedoniji porasla je u periodu januar-april ove godine za 3,1 odsto, prema podacima Državnog zavoda za statistiku (DZS). Kako prenosi list Večer, industrijska proizvodnja u aprilu ..






