Izvor: Beta, 06.Apr.2011, 13:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fiskalni savet nema prostorije
BEOGRAD, 6. aprila 2011. (Beta) - Novoformirani Fiskalni savet počeo
je da radi, ali još nema prostorije, potvrdio je u sredu agenciji
Beta predsednik Fiskalnog saveta Pavle Petrović.
"Očekujemo da uskoro dobijemo prostorije gde će raditi izabrani
članovi Fiskalnog saveta i stručnjaci koji će biti zaposleni",
rekao je Petrović.
Skupština Srbije je 31. marta, sa tri meseca zakašnjenja, izabrala
Petrovića za predsednika Fiskalnog saveta i dva člana tog nezavisnog
tela, Vladimira Vučkovića i Nikolu Altiparmakova, koji su u utorak
položili zakletvu.
Fiskalni savet treba da kontroliše poštovanje fiskalnih pravila, pre
svega o javnom dugu i budžetskom deficitu. Petrović je rekao da
članovi Saveta već kontrolišu kako se puni republički budžet, kao
i rashode državne kase.
"Fiskalni savet će se sredinom aprila prvi put oglasiti ocenom stanja
u budžetu", najavio je Petrović.






