Izvor: B92, 03.Apr.2014, 16:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ECB: Kamatna stopa ostaje 0,25%
Frankfurt -- Evropska centralna banka (ECB) zadržala je danas referentnu kamatnu stopu na nivou od 0,25 odsto, kao što se i očekivalo.
Centralna banka je takođe zadržala marginalnu stopu kreditiranja od 0,75 odsto i stopu na depozite od nula odsto, prenosi agencija Frans pres.
Retki su tržišni igrači koji su očekivali da ECB olabavi monetarnu politiku u 18 zemalja koje kao valutu koriste evro, uprkos zabrinjavajuće niskom nivou inflacije u monetarnoj uniji.
Predsednik ECB, Mario Dragi, objasniće razloge koji stoje iza odluke banke na konferenciji za štampu kasnije danas.
ECB zadržao rekordno nisku kamatnu stopu od 0,25 posto
Izvor: SEEbiz.eu, 03.Apr.2014
FRANKFURT - Središnja banka eurozone nije mijenjala ni druge kamatne stope, uključujući onu na prekonoćne depozite banaka koja trenutno iznosi nula posto.















