Izvor: S media, 14.Sep.2012, 15:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čačanska Čipsara prodata za milion evra

Čačanska fabrika za proizvodnju čipsa Slap grupa, koja je već dve godine u stečaju, i koja je bila procenjena na 3,61 miliona evra, prodata je za milion evra, potvrdjeno je agenciji Beta u nadležnim institucijama.

Novi kupci, konozorcijum tri fizička lica koga čine advokat iz Beograda Tomislav Bajević i biznismeni iz BiH Vlatko Barbarić iz Čitluka i Žarko Dragičević iz Gacka, kupili su 4,3 hektara zemljišta, 12.000 kvadrata halskog i kancelarijskog prostora i tri >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << linije za proizvodnju pirea, čipsa i flipsa.

Bivši radnik fabrike i predsednik nekadašnjeg sindikata Zoran Zečević rekao je agenciji Beta da bivši radnici očekuju da ih novi vlasnici pozovu da ponovi rade i da o tome razgovraju sa predstavnicima republičkog Ministarstva ekonomije i lokalne samouprave.

Fabrika je bankrotirala pre dve godine, kada je uveden stečaj zbog duga od 840 miliona dinara i blokade računa, a prilikom uvođenja stečaja poverioci su prijavili potraživanja od oko 15 miliona evra.

Čipsara je pre privatizacije bila jedna od najuspešnijih fabrika u regionu, a svoje proizvode je izvozila u sve zemlje u okruženju.

(Beta)

Foto:Guliver/thinkstock

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.