Austrija podigla cene vinjeta

Izvor: B92, 08.Dec.2014, 16:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Austrija podigla cene vinjeta

Austrija je za 2015. godinu blago povećala cene vinjeta, uprkos porastu saobraćaja na auto-putevima.

Za celogodišnju austrijsku vinjetu, korisnici će plaćati 84,4 evra, ili 1,7 evra više nego do sada, za pola evra je povećana cena vinjete za dva meseca, i košta 25,3 evra.

Poskupljenje nije mimoišlo ni desetodnevnu vinjetu, koja po novom iznosi 8,7 evra ili 20 evrocenti više nego u ovoj godini.

Skuplje su i vinjete za motoriste, pa jednogodišnja sada košta 33,6 evra, što je povećanje za 70 evrocenti.

Oni koji se u 2015. budu vozili austrijskim putevima bez važeće plave vinjete, rizikuju kaznu od 120 evra.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

OD NOVE GODINE: Skuplje vinjete za autoputeve!

Izvor: Kurir, 08.Dec.2014

Za celogodišnju austrijsku vinjetu, korisnici će plaćati 84,4 evra, ili 1,7 evra više nego do sada, za pola evra je povećana cena vinjete za dva meseca i košta 25,3 evra..BEČ - Austrija je za 2015. godinu blago povećala cene vinjeta, uprkos porastu saobraćaja na auto-putevima...Za celogodišnju...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.