Izvor: B92, 08.Dec.2014, 16:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Austrija podigla cene vinjeta
Austrija je za 2015. godinu blago povećala cene vinjeta, uprkos porastu saobraćaja na auto-putevima.
Za celogodišnju austrijsku vinjetu, korisnici će plaćati 84,4 evra, ili 1,7 evra više nego do sada, za pola evra je povećana cena vinjete za dva meseca, i košta 25,3 evra.
Poskupljenje nije mimoišlo ni desetodnevnu vinjetu, koja po novom iznosi 8,7 evra ili 20 evrocenti više nego u ovoj godini.
Skuplje su i vinjete za motoriste, pa jednogodišnja sada košta 33,6 evra, što je povećanje za 70 evrocenti.
Oni koji se u 2015. budu vozili austrijskim putevima bez važeće plave vinjete, rizikuju kaznu od 120 evra.
OD NOVE GODINE: Skuplje vinjete za autoputeve!
Izvor: Kurir, 08.Dec.2014
Za celogodišnju austrijsku vinjetu, korisnici će plaćati 84,4 evra, ili 1,7 evra više nego do sada, za pola evra je povećana cena vinjete za dva meseca i košta 25,3 evra..BEČ - Austrija je za 2015. godinu blago povećala cene vinjeta, uprkos porastu saobraćaja na auto-putevima...Za celogodišnju...








