Izvor: Politika, 28.Apr.2012, 23:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Upis studenata FPU od 3. maja
Studenti Fakulteta primenjenih umetnosti, koji su dva dana štrajkovali glađu, moći će od 3. maja da upišu školsku godinu – rezultat je dogovora između predstavnika studenata, fakulteta i Ministarstva prosvete koji je održan juče.
Na osnovnu protokola koji su potpisali državni sekretar dr Radivoje Mitrović, dekan FPU Vladimir Kostić Divac, kao i predstavnici studenata, fakultet će odmah obezbediti sve oblike nastave, polaganje ispita i upis godine, rekao je predstavnik studenata >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Miloš Kuvekalović.
Ministarstvo prosvete će do kraja maja uplatiti FPU 11,4 miliona dinara, a do kraja juna i dodatnih 5,7 miliona dinara. Fakultet će, sa druge strane, iz sopstvenih prihoda obezbediti 5,7 miliona dinara.
Da podsetimo, problem studenata FPU traje od oktobra prošle godine i odnosi se na 108 najboljih akademaca, koji ni sa visokim prosekom, niti sa osvojenih 60 poena, nisu mogli da upišu godinu dok ne plate školarinu od 200.000 dinara. Ovim je problem na svim fakultetima rešen.
S. G.
objavljeno: 29.04.2012













