Izvor: Blic, 11.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sudstvo je loše
Sudstvo je loše
NOVI SAD (Beta) - Predsednica Vrhovnog suda Srbije Leposava Karamarković ocenila je juče da postoji 'opravdan pritisak javnosti da je sudstvo loše'. Pravosuđe je 'otvoreno za kritike javnosti', ali je 'potrebno strpljenje' za stabilizaciju stanja u toj oblasti, rekla je Karamarkovićeva na savetovanju 'Naknada štete iz oblasti osiguranja imovine i lica' u Novom Sadu.
- Mnogo je mladih sudija koji treba da se obuče i s obzirom na to mora >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << im se pružiti podrška jer su iskusne i najbolje sudije otišle u advokaturu i ne žele da se vrate - dodala je ona na okruglom stolu u Pres centru Sportskog i poslovnog centra 'Vojvodina'. Karamarkovićeva je ocenila da se putem medijacije, kao alternativnog načina rešavanja sporova, mogu postići dobri rezultati. Ona je navela da je akcija 'nedelje poravnanja', koja je sprovedena prošlog meseca, u zavisnosti od sredina u Srbiji, napravila 'veliki pomak, iako rezultati nisu spektakularni'. 'To nisam ni očekivala jer je za tako nešto potreban veliki entuzijazam. Koliko se verovalo u projekat medijacije, toliko su i postizani rezultati', kazala je Karamarkovićeva.














