Stiže ulje iz rezervi

Izvor: Glas javnosti, 11.Sep.2010, 07:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stiže ulje iz rezervi

BEOGRAD - Maloprodajni objekti u Srbiji od juće su počeli da dobijaju suncokretovo ulje iz robnih rezervi.

Vlada Srbije je, na predlog Ministarstva trgovine, u sredu odobrila da Republička direkcija za robne rezerve interventno proda pet miliona litara rafinisanog suncokretovog ulja po ceni od 100 dinara, bez obračunatog PDV, sa ciljem da se stabilizuje tržište.

U maloprodajnim objektima naći će se proizvodi većine proizvođača, koji moraju biti vidno obeleženi >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << kao "ulje iz robnih rezervi", i to po maloprodajnoj ceni do 119 dinara po litru, sa obračunatim PDV, trgovinskom maržom i drugim troškovima.

Ministarstvo trgovine će nastojati da količine ulja rasporedi u svaku opštinu u Srbiji, proporcionalno broju stanovnika. Ulje će se distribuirati preko trgovaca koji su zainteresovani za prodaju kroz njihov lanac trgovina, navedeno je u saopštenju.

Povodom početka isporuke, ministar trgovine Slobodan Milosavljević i direktor Republičke direkcije za robne rezerve Goran Tasić obići će danas "Univereksportov supermarket 011", u Nehruovoj ulici 68b, u Novom Beogradu.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.