Izvor: B92, 10.Dec.2010, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Protest zbog gubljenja časova
Beograd -- Oko 300 učenika beogradske Sportske gimnazije protestovalo ispred zgrade Vlade Srbije, zahtevajući da se reši vlasništvo nad zgradom u kojoj je škola.
Zbog čestih dojava o podmetnutim bombama, od početka školske godine učenici su izgubili 850 časova, jer osim MUP-a, zgradu mora da pretraži i vojna policija.
Sportska gimnazija deli zgradu sa vojnom i zbog toga vojna policija pregleda zgradu. S obzirom na to da vojna kontrola traje i po nekoliko sati, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << đaci gube nastavu u danu kada neko prijavi da je u zgradi bomba.
Prema rečima profesora gimnazije Aleksandra Lukića, ministarstvo je obećalo da će škola imati adekvatne uslove za rad, a da vojska planira da premesti gimznaciju u internat.
"Mi tražimo samo da budemo zvanični korisnici u našem delu zgrade da nam ne bi vojska ulazila i da ne bi morali da podležemo vojnim propisima, jer mi smo civilna ustanova", rekao je Lukić za B92







