Izvor: Kurir, 21.Jun.2012, 12:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počelo leto
BEOGRAD - Letnje godišnje doba za stanovnike severne Zemljine polulopte počelo je u 1.09 sati, saopštilo je Astronomsko društvo "Ruđer Bošković".
U isto vreme, za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počela je zima.
Na dan početka leta obdanica je najduža, a noć najkraća, tako da će Sunce u Beogradu izaći 4.52, a zaći u 20.28 sati. To znači da će obdanica danas trajati 15.36 sati, a noć svega 8.24 sati.
Zemlja će biti najdalja od Sunca 5. jula u 06 sati, navode astronomi.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







