Osnovan Fond za vanredne situacije

Izvor: B92, 08.Dec.2010, 16:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osnovan Fond za vanredne situacije

Beograd -- Vlada Srbije je osnovala Budžetski fond za vanredne situacije, radi obezbeđivanja dodatnih sredstava za finansiranje programa u vanrednim situacijama.

Fond se osniva na neodređeno vreme, a njime upravlja ministar unutrašnjih poslova ili lice koje on ovlasti, piše u Službenom glasniku.

Prihodi Fonda ostvaruju se iz izvora finansiranja, koji su u skladu sa Zakonom o vanrednim situacijama, a korisnici sredstava su državni, pokrajinski i lokalni organi i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << organizacije, privredna društva, građani i udruženja.

Ministar unutrašnjih poslova imenuje Komisiju koja je nadležna za objavljivanje konkursa i ocenjivanje projekata koji su prijavljeni za sredstva Fonda.

Kontrolu namenskog korišćenja sredstava Fonda vrši nadležna služba Ministarstva koja se bavi zaštitom i spasavanjem u vanrednim situacijama, u koordinaciji sa stručnim službama Ministarstva.

Završni izveštaj o realizaciji projekta i utrošku sredstava, korisnik sredstava Fonda treba da dostavi u roku od 30 dana nakon realizacije projekta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.