Nezabeležene rezerve krvi

Izvor: B92, 08.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nezabeležene rezerve krvi

Beograd -- Tokom šest nedelja zajedničke akcije Instituta za transfuziju krvi Srbije i B92, krv su dale 2534 osobe, od prijavljenih 3163.

Zahvaljujući akciji "Ulepšajte dan sebi i drugima, dajte krv!" na Trgu Republike u Beogradu, ali i akcijama na terenu u celoj Srbiji, Institut raspolaže stabilnim trodnevnim rezervama krvi, što do sada nije zabelezeno u letnjim mesecima ranijih godina.

U akcijama koje su prosle nedelje otpočele u mestima centralnog regiona Srbije, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << takodje je zabeležen dobar odziv gradjana (182 davanja krvi), tačnije 38% veci u odnosu na isti period prosle godine (132 davanja krvi). Konkretno, reč je o sledećim mestima: Mrcajevci, Kragujevac, Knic, Batocina, Raca.

B92 i Institut za transfuziju krvi nastavljaju ovu akciju, a B92 je pokrenula akciju prikupljanja finansijskih sredstava za kupovinu specijalno autobusa za transfuziju krvi.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.