NASTAVLJA SE BITKA ZA ANDRIJANU

Izvor: Kurir, 01.Jun.2011, 09:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NASTAVLJA SE BITKA ZA ANDRIJANU

ŠID - I biološka majka uz Preradoviće! Nakon što je u medijima videla da je porodici Preradović posle godinu dana brige Centar za socijalni rad naložio da vrati jednogodišnju Andrijanu kako bi je dali drugom paru, hraniteljima se javila njena biološka majka.

ŠID - I biološka majka uz Preradoviće!

Nakon što je u medijima videla da je porodici Preradović posle godinu dana brige Centar za socijalni rad naložio da vrati jednogodišnju Andrijanu kako bi je dali >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << drugom paru, hraniteljima se javila njena biološka majka.

- Zvala nas je telefonom, sva u suzama. Kazala je kako su joj u aprilu u Centru za socijalni rad rekli da bi trebalo da promeni izjavu koju je dva puta dala prilikom odricanja. Tada je navela da nema ništa protiv da dete ostane kod nas, jer je od rodbine koja živi u Šidu čula da se dobro brinemo o njoj i da je volimo kao rođeno dete - grcajući priča Dubravka Preradović, koja se sa suprugom i svekrvom već godinu dana brine o devojčici.

Ona naglašava da joj je biološka majka rekla da su joj nadležni iz Centra savetovali da navede kako joj je „svejedno kome će dete pripasti“, što je i učinila, ne znajući o čemu se radi. Dubravka je juče, odmah po pozivu Andrijanine biološke majke, sa suprugom Goranom otišla u policijsku stanicu, u nadi da će ovaj podatak možda „nešto promeniti“.

Svetozar Šolaja, direktor Centra za socijalni rad u Šidu, porekao je ove optužbe.

- Izjava majke nije jedini faktor prilikom odlučivanja o tome ko će biti zakonski usvojitelj. Medijska pompa koja se digla nije uticala na proceduru usvajanja, koja je u toku. Okupljanjem na ulici i protestovanjem ne može se odlučivati o sudbini deteta - rekao je Šolaja.

(S. B.)

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

DETE OSTAJE KOD HRANITELJA!

Izvor: Kurir, 02.Jun.2011, 08:32

ŠID - Prva bitka je dobijena! Gorana i Dubravku Preradović jednogodišnja Andrijana nastaviće da oslovljava sa tata i mama...ŠID - Prva bitka je dobijena!..Gorana i Dubravku Preradović jednogodišnja Andrijana nastaviće da oslovljava sa tata i mama...Centar za socijalni rad Šida, nakon pisanja...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.