Izvor: B92, 03.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kragujevac: Kraj protesta studenata
Kragujevac -- Studenti Pravnog fakulteta u Kragujevcu obustavili su štrajk, nakon celodnevnog protesta i noći provedene u amfiteatru.
Kragujevački studenti su zahtevali da se borba protiv korupcije ne svede samo na kragujevački univerzitet i da se zaustavi "represija" policije nad studentima. Oni su zadovoljni brzom reakcijom Ministarstva prosvete i sporta, ali najavljuju i da će nastaviti da se bore do ispunjenja svih zahteva.
Studenti Pravnog fakulteta završili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su generalni štrajk jer je, kako tvrde, Ministarstvo prosvete ispunilo najznačajnije zahteve studentskog parlamenta.
Ministarstvo je prethodno naložilo Pravnom fakultetu da hitno raspiše konkurs za upražnjena mesta nastavnika i saradnika, kao i da se hitno konsoliduju organi upravljanja, tako što će biti izbaran dekan, prodekan i Savet fakulteta.
Studenti ostaju pri zahtevu da rad policije u ovoj akciji proveri Sekretarijat unutrašnje kontrole, kaže za B92 Žika Stanković, član Saveza studenata Pravnog fakulteta.
"Imamo i naznake da je određen broj studenata privođen. Neki su se i obratili Studentskom parlamentu Pravnog fakulteta, koji su nam objasnili pod kakvom su presijom davali izjave u svojstvu građana. Nemam podatke da je neko od studenata zadržan u pritvoru, ali imamo podatke da je određen broj saslušavan", kaže on.
Stanković ističe da se dosad desetak studenata žalilo na rad policije prilikom pozivanja na informativni razgovor. Studenti Pravnog fakulteta nisu protiv istrage i suzbijanja korupcije, kazao je on i dodao da se insistira da akcija koja je počela u Kragujevcu ne bude tu i završena, već da bude proširena i na ostale fakultete u Srbiji.













