Izvor: B92, 09.Dec.2009, 16:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ispunjene obaveze prema "Dnevniku"
Novi Sad -- Obaveze prema zaposlenima u "Dnevnik Holdingu" su ispunjene i tom preduzeću je upućena finansijska pomoć, izjavio je pokrajinski sekretar za rad,Miroslav Vasin.
Prema dogovoru predstavnika pokrajinske vlade, upravnog odbora, sindikata i štrajkačkog odbora "Dnevnik Holdinga", postignutom pre mesec dana, počelo je ostvarivanje mera koje bi trebalo da omoguće oporavak i nastavak rada tog kolektiva, rekao je Vasin.
Osim upućene finansijske pomoći pokrajine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za isplatu zaostalih zarada zaposlenih i revitalizaciju rada preduzeća, "Dnevnik Holding" je prvo preduzeće u Vojvodini u kojem je počelo povezivanje staža na osnovu odgovarajućeg programa Vlade Srbije.
Fakultet tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu uradio je biznis plan za obnovu proizvodnje u toj novinsko-izdavačkoj kući a sačinjen je i socijalni program prema kojem bi oko 160 radnika, koji su višak, trebalo da dobije otpremnine, rekao je Vasin.
On je dodao da su obavljeni razgovori i sa predstavnicima nemačkog koncerna "Vac" i zajedničkog preduzeća "Dnevnik Vojvodina pres", kako bi precizno bilo regulisano stanje koje je do sada opterećivalo poslovanje "Dnevnik Holdinga".
Zaposleni u "Dnevnik Holdingu" protestovali su više puta proteklih meseci ispred Izvršnog veća Vojvodine tražeći da im se isplate zaostale zarade, poveže radni staž, reguliše socijalno osiguranje i trajno reši status te novinsko-izdavačke kuće.














