Hoteli samo za džep-set

Izvor: Politika, 06.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hoteli samo za "džep-set"

U Beogradu će se 31. decembra govoriti srpski i slovenački, u kopaoničkom "Grandu" engleski

TEMA DANA
Novogodišnja groznica polako počinje, a pripreme za najluđu noć se zahuktavaju. Ugostitelji i ove godine zadovoljno trljaju ruke i ističu da će se i ovog 31. decembra u našoj prestonici, osim srpskog jezika, najviše govoriti slovenački.
Opet se očekuje navala turista iz "dežele". Njima paprene cene ne smetaju, ali teško da će radnik, sa prosečnim srpskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << primanjima, moći da priušti sebi najluđu noć u nekom hotelu, jer doček Nove godine u "Hajatu" košta 13.250 dinara. Ni provod u ostalim beogradskim hotelima i restoranima nije mnogo jevtiniji, maltene nema ništa ispod 100 evra. Cene u unutrašnjosti su nešto prihvatljivije, a rasprodati su najskuplji aranžmani na Zlatiboru, kao i svi "kreveti" na Paliću. Hotel "Grand" na Kopaoniku napunili su Englezi.
Svim ostalima na raspolaganju je večna opcija za "plići džep" – gradski trgovi na kojima će sigurno biti veselo uz trubače, popularne grupe, vatromet, vruću rakiju. U Beogradu će nastupiti Aleksandra Kovač, Sergej Ćetković, a atmosferu će podgrejati i grupe Inkognito, Strip, Parti brejkersi, Negativ...

Sudeći po rezervacijama u hotelima, i ove godine će se u našoj prestonici tokom novogodišnje noći, uz srpski, najviše govoriti slovenački jezik.

Prema rečima nadležnih u hotelima "Slavija" i "Slavija luks" sva mesta su rezervisana, a slična situacija je i u hotelima "Kasina", "Park", "Metropol" i "Ekscelzior", gde će glavni gosti biti Slovenci. Međutim, neće izostati ni gosti iz drugih evropskih zemalja, pogotovo iz bivših jugoslovenskih republika. Očekuje se da će tokom novogodišnjih praznika u glavnom gradu Srbije boraviti veliki broj Makedonaca, zatim, građana Bosne i Hercegovine, Crne Gore, ali i Italijana, Nemaca, Francuza ...

Najskuplji doček će, kao i prethodnih godina, biti organizovan u hotelu "Hajat". Ovaj luksuzni hotel svojim gostima nudi tri mogućnosti za provod poslednjeg dana 2006. godine - restoran "Metropoliten gril", koji će biti uređen u stilu filma "Kazablanka", gde doček "najluđe noći" košta 13.250 dinara, a goste će zabavljati "Mercedes bend". Restoran "Fokača" će biti u u stilu iz filma "Miris žene", a goste će zabavljati "Talija bend" -za svečanu večeru treba izdvojiti 13.000 dinara. U "Elington klubu" će atmosfera podsećati na onu iz filma "Čikago", a ulaz košta 4.460 dinara.

Nešto jeftinije će biti u hotelu "Balkan" gde je za provod u novogodišnjoj noći potrebno platiti 150 evra u dinarskoj protivvrednosti. Doček će biti organizovan u restoranu "Orijent ekspres", a za dobro raspoloženje će biti zadužen Luis.

U hotelu "Zlatnik" u Zemunu doček Nove godine košta 120 evra u dinarskoj protivvrednosti, uz bogat posni i mrsni meni.

Ko se odluči da Novu godinu dočeka u salama "Atlantik" i "Pacifik" hotela "Interkontinental" moraće da izdvoji 6.600 dinara, a ko želi da bude malo bliže muzici 7.700 dinara. Gosti će na raspolaganju imati bogat švedski sto na kojem će se naći četrdesetak vrhunskih jela, a sviraće "Denis i Obule" sa pratećim bendom. Kao i prethodnih godina, u hotelu "Slavija" doček će biti organizovan u tri sale u kojima će svirati tri različita benda. U cenu od 4.400 dinara uračunat je švedski sto sa dvadesetak jela i piće. Prema rečima organizatora, gosti će moći da obiđu sve sale, tako da se očekuje dobar provod, za koji će se pobrinuti proverene klupske grupe.

U "Kasini" će provod u "najluđoj noći" koštati 8.000 dinara, goste će zabavljati Nataša Kojić, a gost večeri će biti Dragan Kojić Keba. Što se tiče hotela "Park", situacija je obrnuta - cena svečane večere je, takođe, 8.000 dinara, ali će goste tokom "najluđe noći" zabavljati Dragan Kojić Keba, a specijalni gost će biti Nataša Kojić.

Ko se odluči da 2007. godinu dočeku u "Metropolu" moraće da izdvoji 7.100 dinara. U cenu je uračunato piće dobrodošlice, bogata večera i šampanjac u ponoć. Goste će zabavljati Madam Piano i grupa "Bele pčele", a tokom večeri će nastupati i gosti iznenađenja. Najjevtiniji doček, po ceni od 2.900 dinara, organizuje se u hotelu "Ekscelzior".

Best vestern hotel "Šumadija" pravi doček za goste iz Slovenije i Italije, koji su mesta rezervisali još tokom leta, dok "Moskva" i "Mažestik" tradicionalno ne organizuju doček.

Cene u restoranima su veoma različite. Tako svečani doček Nove godine u restoranu "Milošev konak" košta 5.000 dinara, a u cenu je uračunata večera i jedno piće. Gotovo svi objekti iz skadarske ulice su objavili cene. U restoranu "Tri šešira" svečana večera košta 7.000 dinara. Goste će na ulazu čekati kuvana rakija, a za dobro raspoloženje će se pobrinuti tri orkestra. Doček u "Dva bela goluba" košta 5.500 dinara, u "Ima dana" cena svečane večere sa jednim pićem je 4.800 dinara, a u "Dva jelena" 50 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Sve u svemu, očekuje nas buran doček Nove godine. Po svemu sudeći, hoteli će biti puni, a za sve one koji nemaju nekoliko hiljada dinara, gradske vlasti će, kao i prethodnih godina, organizovati veliki doček Nove godine na otvorenom.

Milan Brašanac

[objavljeno: 06.12.2006.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.