Gde su pare za bolesnu decu?

Izvor: Kurir, 15.Avg.2012, 07:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gde su pare za bolesnu decu?

RFZO izbegava da odgovori kada će obolelima od Gošeovog sindroma biti isplaćen novac za terapiju od 100.000 dolara

BEOGRAD - Bezobrazno.

Iako smo Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje postavili konkretno pitanje šta je s 130 miliona dinara koji su odvojeni za lečenje dece obolele od Gošeovog sindroma, oni nam nisu odgovorili, već su poslali šturo saopštenje.

- Republički fond za zdravstveno osiguranje preduzeo je aktivnosti radi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << omogućavanja ostvarivanja prava na lečenje osiguranih lica obolelih od urođenih retkih bolesti metabolizma. Komisija je formirana i ona će odluke donositi na osnovu predloga lekara, u skladu sa raspoloživim finansijskim sredstvima - kažu u ovoj ustanovi.

Podsetimo, Davor Duboka (30), otac bolesnog dečaka Borisa, u martu je saznao da mu sin ima retku Gošeovu bolest. Oni već tri meseca čekaju da Boris krene na lečenje, ali niko ih o tome ne obaveštava. U Srbiji ima petoro dece koja boluju od ove retke bolesti, a terapija košta 100.000 dolara.

(D. T.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.