Izvor: Vesti-online.com, 13.Feb.2013, 13:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Puno poverenje staroj upravi
Srpsko sportsko društvo "Nikola Tesla" e. V. iz Hamburga, koje je osnovano 1995, održalo je redovnu godišnju skupštinu u velikoj sali hrama Svetog arhangela Mihaila u Hamburgu.
Uživaju veliki ugled: Članovi nove - stare uprave
Skupština je upravi ukazala potpuno poverenje i izabrala ju je u kompletnom sastavu na još jedan dvogodišnji mandat. Javnim glasanjem i jednoglasno ponovo su izabrani: Nedeljko Bratić za predsednika, Novica Dinulović za potpredsednika, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Borislav Sekulić za blagajnika, Radislav Sekulić za sekretara. Članovi predsedništva su i Krsta Raducić, Toni Novaković, Slađan Marinković i Dragan Bratić.
Slavko Radisavljević i Dejan Marinković su izabrani za kontrolore blagajne što je jedina promena koju je skupština izglasala. Oni su zamenili Zorana Šuku i Radivoja Jovića koji su veoma savesno obavljali posao u prethodnom mandatu.
Rad skupštine se odvijao prema utvrđenom dnevnom redu koji je jednoglasno usvojen.
Treneri: Vesko MAkočević, Davor Čelić i Krsto Raducić
Slavko Radisavljević i Čedomir Vasiljević
Sponzori iz firme Bergkraft
Predsedavao je predsednik Nedeljko Bratić, koji je podneo iscrpan izveštaj o radu tokom dve prethodne godine. Ceo izveštaj pun je podataka o napretku i uspesima kluba, u kome svi znaju šta im je zaduženje, tako da nije pomenut nijedan problem. Naglasak je bio na radu Fudbalskog kluba "Nikola Tesla" koji ima tri ekipe - prvi tim, drugi tim i seniore.
Put u zavičaj
Članovi su za otadžbinu vezani poreklom i ličnim kontaktima, ali se trude da jednom godišnje organizuju kolektivna sportsko-turistička putovanja u zavičaj, što je prilika da oplemene dušu i da predstave lepote srpskih zemalja onim članovima koji su nemačkog ili nekog drugog porekla, a takvih je u društvu znatan broj. U prethodne dve godine posetili su FK Rudanku iz istoimenog mesta u blizini Doboja u Republici Srpskoj i Beograd.
Rezultatima koje fudbaleri postižu ponose se svi, a naročito treneri Vesko Makočević, Davor Čelić i Krsto Raducić. U regionu Hamburga prvi tim "Tesle" je prvi na tabeli, drugi tim zauzima osmo mesto, a seniori su takođe prvaci.
U društvu rade i tri sudije - Slavko Radisavljević, Nebojša Pavlović i Čedomir Vasiljević.
Osim izvanrednih rezultata, istaknuto je da broj članova stalno raste, ali i da još nije dostignuta željena cifra od 100, mada su svi zaista zadovoljni brojem od 90 članova.
Pored redovnih utakmica, "Tesla" svake godine u maju organizuje turnir. Društvo takođe neguje lepe običaje i svake godine organizuje proslavu Dana žena.
Ovo sportsko društvo uživa veliki ugled u Hamburgu, pa ima i veliki broj simpatizera, a i sponzora. "Tesla" odlično sarađuje sa Crkvenom opštinom u Hamburgu i oba paroha, protojerejima Jovanovićem i Simićem, sa SKUD-om Mladost i sa Generalnim konzulatom RS u Hamburgu.
Nastavak na Vesti-online.com...













