Izvor: Studio B, 27.Apr.2011, 18:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Velika akcija čišćenja Save i Dunava
Velika akcija čišćenja priobalja Save i Dunava biće organizovana u subotu, 30. aprila, od 8 do 16 sati, najavio je načelnik Odeljenja za praćenje, koordinaciju i upravljanje projektima Skupštine grada Beograda Darko Glavaš.
- Akcija čišćenja počinje na novobeogradskoj strani, od hotela „Jugoslavija" do tramvajskog mosta, a ukoliko bude bilo vremena, čišćenje će biti nastavljeno i na suprotnoj strani, ispod Brankovog do tramvajskog mosta. U akciji će učestvovati >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << JKP „Zelenilo - Beograd", JKP „Gradska čistoća", JVP „Beogradvode", JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija", kao i oko 100 volontera „Beogradizacije Beograda" - rekao je Glavaš.
Direktor Sektora operative JKP „Gradska čistoća" Dragić Janković istakao je da će u velikoj akciji čišćenja priobalja beogradskih reka učestvovati 50 komunalnih radnika tog preduzeća, a obezbediće mehanizaciju i plastične kese za odlaganje otpada.
Prema rečima Nataše Šišaković, iz Sektora održavanja JKP „Zelenilo - Beograd", akciju će podržati 50 radnika tog komunalnog preduzeća.
- Obezbedićemo i neophodan alat za sve volontere koji budu učestvovali u akciji. Na teren ćemo izneti veliki broj alatki, grabulja, vila, džakova za sakupljanje smeća, a tu će biti i mehanizacija „Zelenila", mašine za košenje, cisterna za pranje, motorne testere, trimeri, kosačice, traktori - precizirala je ona.
Vladimir Pavlović iz Sektora priprema i projektovanja JVP „Beogradvode" kazao je da će to preduzeće za akciju čišćenja angažovati 12 ljudi, kao i vozilo „amfibija".
Kako je dodao, cilj akcije je da beogradske reke budu čiste i da Beograđani imaju bolje uslove za odmor i rekreaciju.








