Izvor: Glas javnosti, 15.Feb.2010, 07:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Humana linija od danas otvorena
„Telefonsko savetovalište za prevenciju suicida" danas počinje s radom. Sekretarijat za zdravstvo je podržao formiranje telefonskog savetovališta za prevenciju suicida, čiji je cilj, pre svega, pružanje psihosocijalne podrške osobama u krizi i blagovremena identifikacija osoba na visokom riziku za suicid i uključivanje drugih nadležnih službi u obezbeđivanje profesionalne pomoći. Na ovaj način, Sekretarijat za zdravstvo se pridružio naporima drugih aktera u prevenciji i promociji >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << mentalnog zdravlja svojih sugrađana.
Beograđani koji imaju emotivne i psihološke poteškoće, osećaju se tužno ili beznadežno savet mogu da potraže na telefon 0800-201-200 od 18 časova do 8 ujutru, svakodnevno, vikendom i praznicima. Pozivi su besplatni.
Savetovalište je zajednički projekat Sekretarijata za zdravstvo grada Beograda, „Telekoma Srbije" i Udruženja građana „Centar za životne veštine".
Pomoć osobama u krizi
Izvor: Danas, 15.Feb.2010
Telefonsko savetovalište za prevenciju suicida, prvo u Beogradu, počinje sa radom danas. Savetovalište je zajednički projekat Sekretarijata za zdravstvo grada Beograda, Telekoma Srbije i Udruženja građana „Centar za životne veštine“.





