DVOJE POGINULO, ŠESTORO POVREĐENO U UDESIMA

Izvor: Kurir, 13.Maj.2011, 11:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DVOJE POGINULO, ŠESTORO POVREĐENO U UDESIMA

BEOGRAD - Noćas su se dogodile četiri saobraćajne nesreće u kojima su dve osobe poginule, a šest osoba povređeno, dok je jedna povređena prilikom pada sa visine od šest metara.

Dve osobe su poginule, a jedna je teže povređena rano jutros oko tri časa na uglu ulica Vojvode Micka i Višnjičke, izjavila je portparol Hitne pomoći dr Nada Macura. Nesreća se dogodila kada je putničko vozilo udarilo u banderu, rekla je dr Macura.

Ona je navela i da je oko 21 časa u >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Radničkoj ulici u saobraćaju oboren pešak, star oko 30 godina, koji je sa teškom povredom prelomom potkolenice i razderotinom poglavine prebačen u Urgentni centar.

U Novogradskoj ulici oko 19 časova jedna osoba je pala sa visine od šest metara u kući i zadobila tešku telesnu povredu i pod sumnjom da je zadobila prelom butne kosti i prebačena je u KBC Bežanijska Kosa.

U Bulevaru oslobođenja oko 22.30 časova u saobraćajnom udesu povređene su dve ženske osobe od kojih je prva stara 19 godina zadobila povredu čela i grudnog koša i prebačena u Urgentni centar, rekla je dr Macura.

Druga ženska osoba stara oko 40 godina zadobila je povredu čeonog dela glave i povredu lakta i prebačena je neurohirurgu i ortopedu u Urgentni centar, objasnila je dr Macura.

U saobraćajnom udesu oko 22.20 časova na Surčinskom putu dve muške osobe su povređene, od kojih je jedan muškarac star 38 godina, koji je zadobio hematom u predelu slabinskog dela bubrežne lože i prebačen je hirurgu u Urgentni centar, rekla je dr Macura.

Drugi muškarac star 26 godina, koji je zadobio udarac u nos i lice, prošao je bez vidnih povreda i nije gubio svest i zadobio povredu potkolenice i prebačen je u Urgentni centar, istakla je dr Macura.

Lekarima su se najčešće javljali dijabetičari, psihijatrijski i srčani bolesnici, navela je dr Macura, koja je savetovala veliki oprez u saobraćaju i što češće odmaranje.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.