Beograd domaćin događaja u problemskom šahu

Izvor: Studio B, 17.Nov.2015, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd domaćin događaja u problemskom šahu

Gradonačelnik Siniša Mali razgovarao je sa predstavnicima Društva šahovskih problemista Srbije o organizaciji 40. prvenstva sveta u rešavanju šahovskih problema i 59. kongresa Svetske federacije za problemski šah, naredne godine u Beogradu.

Tema razgovora bile su ideje i mogućnosti saradnje tokom organizacije ovih manifestacija.

Gradonačelnik je istako da je Beograd više puta pokazao umeće u organizovanju velikih sportskih događaja i da će ta iskustva biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << od koristi i u pripremanju ovih značajnih šahovskih manifestacija.

- U pitanju je najznačajniji svetski događaj iz oblasti problemskog šaha i očekujemo da će u Beograd doputovati preko 200 takmičara i gostiju iz celog sveta. Po prvi put smo u prilici da se pokažemo kao dobri organizatori u problemskom šahu, kao što smo nekada organizovali Turnir kandidata, Meč SSSR - Ostali svet, superturnire „Investbanke". Želja nam je da u što boljem svetlu prikažemo Beograd i Srbiju - rekao je gradonačelnik.

Predsednik Društva šahovskih problemista Srbije Borislav Gađanski je zahvalio gradonačelniku na pokazanom interesovanju i naglasio da dobijanje organizacije predstavlja krunu dosadašnjeg uspešnog rada društva.

- Reprezentacija Srbije je redovan učesnik i osvajač medalja na svim međunarodnim takmičenjima, pa je uz Rusiju već četiri decenije najznačajnija u svetu, kao što je nekada bila naša šahovska reprezentacija sa Gligorićem, Ivkovom, Matanovićem, Alisom Marić i drugima - rekao je Borislav Gađanski.

Sastanku je prisustvovao i zamenik sekretara za sport Dragoljub Kočović.

Četrdeseto prvenstvo sveta u rešavanju šahovskih problema i 59. kongres Svetske federacije za problemski šah održaće se od 30. jula do 6. avgusta 2016. godine u beogradskom hotelu „Metropol", a pored samog takmičenja u planu su turistički obilasci Beograda i Srbije i različite prateće aktivnosti.

Nastavak na Studio B...



Povezane vesti

Gradonačelnik: Beograd će sledeće godine ugostiti šahiste iz celog sveta

Izvor: Blic, 17.Nov.2015

Gradonačelnik Siniša Mali razgovarao je danas sa predstavnicima Društva šahovskih problemista Srbije o šahovskim takmičenjima koja će naredne godine biti održana u srpskoj prestonici...Kako je saopštila Gradska uprava, Beograd će biti domaćin 40. prvenstva sveta u rešavanju šahovskih problema...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.