Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Jan.2015, 00:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsednik Katalonije raspisao prevremene izbore
Predsednik španske pokrajine Katalonija Artur Mas danas je raspisao prevremene izbore za 27. septembar, a oni će biti fokusirani na nezavisnost ovog bogatog severoistočnog regiona u odnosu na ostatak Španije.
Kako prenosi AFP, Mas je to saopštio na pres konferenciji nakon što je o prevremenim izborima postigao dogovor sa šefom opozicione levičarske partije Eskera Republikana de Katalunja, Oriolom Žunkerasom.
Trebalo je da izbori budu održani u Kataloniji >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << do 2016. godine, podseća AFP.
Mas je sproveo i simbolični referendum o nezavisnosti 9. novembra prošle godine uprkos tome što je premijer Marijano Rahoj blokirao glasanje na sudu i proglasio referendum nelegalnim.
Nakon referenduma Mas je izneo novu mapu puta ka nezavisnosti koja je uključivala predlog o održavanju regionalnih izbora, prenosi AFP.
Njegov cilj je da dobije apsolutnu većinu i snažan mandat kako bi otvorio pregovore o nezavisnosti sa Madridom u roku od 18 meseci i pripremio put za obavezujući referendum naredne godine, navodi AFP.
Pogledaj vesti o: Izbori
Katalonija: Izborima do referenduma
Izvor: B92, 15.Jan.2015
Predsednik Katalonije Artur Mas raspisao je prevremene izbore za 27. septembar, a oni će biti fokusirani na nezavisnost španske pokrajine...Kako prenosi AFP, Mas je to saopštio na pres konferenciji nakon što je o prevremenim izborima postigao dogovor sa šefom opozicione levičarske partije Eskera...






