Pobede KK “Bor-RTB” i ŽKK “Bor” i poraz košarkaša “Zicera” ovog vikenda

Izvor: Bor030.net, 01.Nov.2016, 21:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mladi tim ŽKK “Bor” ponovo je opravdao očekivanja ljubitelja košarke i ubedljivo u Nišu savladao večitog rivala sa ovih prostora, niški “Student”. Pobedi su se radovali i košarkaši starijeg muškog kluba, koji su na gostovanju u Leskovcu odneli svoju drugu pobedu protiv leskovačkog “Omladinca 016”. Jedino su seniori KK “Zicer” pretrpeli >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << težak poraz u derbiju sa Negotincima u gostima, od kojih su i igrači “Bora” izgubili u prvom kolu.

Ženska seniorska košarkaška ekipa iz Bora ovog vikenda odnela je u Nišu svoju treću pobedu u Drugoj ženskoj ligi Srbije – Jug. One su u okviru 3. kola savladale ekipu ŽKK “Student 2” iz Niša rezultatom 41:94 (12:20, 12:24, 09:29, 08:21).

Boranke su tokom čitavog meča imale prednost i nisu dozvoljavale lake poene domaćoj ekipi. Dobro organizovanim napadima i jakom odbranom najveća razlika napravljena je u 3. i u 4. četvrtini. U narednom kolu devojke dočekuju tim KK “Bagdala” iz Kruševca.

Maksimalan učinak ovog vikenda ostvarila je i ekipa KK “Bor-RTB” pobedom u gostima protiv KK “Omladinac 016” iz Leskovca rezultatom 70:73 (16:17, 13:21, 23:19, 18:16).

Borani su se dobro držali tokom prvog poluvremena, ali je domaći tim pojačao tempo u poslednjih 20 minuta utakmice. To je i rezultiralo izgubljenom 3. i 4. četvrtinom naših košarkaša, ali i tesnom pobedom na samom kraju.

Nasuprot ovim pobedama, ekipa KK “Zicer” iz Bora poražena je ubedljivo u negotinskoj hali sportova od KK “Hajduk Veljko” rezultatom 88:46 (17:10, 24:09, 21:20, 26:07).

U 4. kolu Borani će dočekati mladi sastav KK “BSK Junior” iz Bujanovca, koji trenutno ima 3 poraza.

Nastavak na Bor030.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Bor030.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Bor030.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.