Izvor: RTS, 08.Jun.2024, 07:31

Краљево под најездом змија, ко их доноси

У Краљеву је завладала паника због најезде змија, и то оних најопаснијих попут поскока и шарки, које су прошетале и центром града. Хватач змија Радослав Миловић наводи за РТС да бетон змијама није природно станиште те да су оне из природе донете у град. Уколико дође >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << до сусрета са змијом, најбитније је да не паничимо, напомиње Миловић. Само немојте да их дирате, пустите их да иду својим путем, неће змија прва да нападне ако не уђеш на њену територију, саветује Миловић.
Радослав Миловић последњих дана примио је велики број позива уплашених Краљевчана због змија, које је хватао и на вишим спратовима стамбених објеката.
"У питању је био поскок капиталац", указује Миловић.
Уколико дође до сусрета са змијом, најбитније је да не паничимо, напомиње Миловић.
Према његовим речима, треба савладати страх и панику, удаљити се без наглих покрета, јер змије се, како каже, заправо нас плаше и нападају само ако уђемо на њихову територију, ако мисле да су угрожене.
"Само немојте да их дирате, пустите их да иду својим путем, неће змија прва да нападне ако не уђеш на њену територију. Чим чујете да она сикће, шишти, померите се", саветује Миловић. 
Указује да бетон змијама није природно станиште те да су из природе донете у град.
"Змијама бетон није природно станиште, оне се закаче за кола, ћебад, кад их спакујеш након боравка у природи, истресеш кад стигнеш кући и она испадне. Са друге стране, у Краљеву има и напуштених кућа које су станиште змија попут поскока и шарана", рекао је Миловић.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.