Vaclav Klaus u Rumi

Izvor: Blic, 05.Nov.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vaclav Klaus u Rumi

SREMSKA MITROVICA - U okviru dvodnevne zvanične posete Srbiji, predsednik Republike Češke Vaclav Klaus u pratnji visokih zvaničnika Srbije juče je posetio fabriku '’Rumaguma’’ u Rumi, koju je 10. septembra kupila češka kompanija '’Mitas’’. Klaus se zadržao u polusatnom obilasku fabričkih pogona.



Novinari su oavešteni da nikakvih izjava, niti obraćanja predsednika Češke medijima neće biti.

Privrednici Rume su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poslednjih osam meseci 2008. godine postigli najbolje izvozne rezultate u Sremskom okrugu upravo zahvaljujući industriji poljoprivredne pneumatke '’Rumaguma’’, čija prodaja spoljnjih pneumatika čini 11 odsto ukupnog izvoza regiona. '’Rumaguma’’ privatizovana je 2003. godine, kada je ušla u sastav američke kompanije '’Galaksi’’, da bi je 10. septembra 2008. godine kupila češka kompanija '’Mitas’’, po ceni koja je ostala poslovna tajna.

'Mitas’’ radi prvu ugradnju guma za sve velike firme poljoprivredne mehanizacije, dok je po proizvodnji guma za '’Mišlen’’ drugi u Evropi, sa godišnjim suficitom od 40 miliona evra. U '’Rumagumi’’ trenutno radi 500 Rumljana, a za 2009. godinu poslovodstvo najavljuje proširenje proizvodnje i upošljavanje još 200 radnika.

- Lokalna samouprava u Rumi je počastvovana posetom češkog predsednika i apsolutno će pružiti punu podršku novom poslovodstvu '’Rumagume’’ - izjavio je Nenad Borović, predsednik Privremenog organa u Rumi.

U toku boravka u Vojvodini, češki predsednik je posetio i fruškogorski manastir Hopovo, Sremske Karlovce, Petrovaradinsku tvrđavu i centar Novog Sada.

Klaus impresioniran Vojvodinom

NOVI SAD - Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić i predsednik Češke Republike Vaclav Klaus razgovarali su juče u Novom Sadu o evropskim integracijama kao i o specifičnostima pokrajine. Prilikom njihovog susreta u Izvršnom veću, Pajtić je naglasio da je pokrajinska administracija veoma posvećena privlačenju stranih investicija i dodao da se ulažu veliki napori kako bi Vojvodina, uz to što je poljoprivredna oblast, postala i regija sa jakom i razvijenom industrijom. Klaus je istakao da je impresioniran istinskom mešovitošću Vojvodine i napomenuo da je vojvođanska multinacionalnost autentična i nastala prirodno, što je čini posebno interesantnom i punom mogućnosti.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.