Глишић: Од 36 активних градилишта највише радимо објекте за образовање

Izvor: GradskeInfo.rs, 03.Mar.2025, 19:25

Глишић: Од 36 активних градилишта највише радимо објекте за образовање

 Министар за јавна улагања Дарко Глишић изјавио је данас на Копаоник бизнис форуму да је у надлежности тог ресора активно 36 градилишта, од чега се ради највише за образовање – 15 објеката, али да највећи део новца иде за осам здравствених објеката у вредности од 58 милијарди динара. Фото: >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Градске инфо Министар је рекао да се у области науке ради шест објеката, из области социјалне заштите три објекта, у области спорта два објекта, као и да очекује да ће ускоро да крене и трећи објекат.
Нагласио је да се када је реч о објектима који се раде за образовање тако конкретно подиже стандард образовања, јер омогућавају боље услове за учење.
„И када говоримо сад о образовању, ми водимо рачуна да када реконструишемо и дограђујемо те објекте, да их стандардизујемо у складу са временом у којем живимо, јер пре 50 или 60 година стандарди у образовању су били на једном нивоу, а сада су на другом. На пример, готово ниједна од тих школа није имала салу за физичко образовање, као ни интернет“, рекао је Глишић.
Када је реч о објектима који се раде у области здравства 58 милијарди динара иде на осам објеката и то су, каже, озбиљни клиничко – болнички центри, велике болнице и домови здравља. „Ускоро ћемо једну амбуланту да почнемо да радимо у Зајечару, скоро смо тамо завршили дечје одељење Зајечарске болнице, сада ћемо урадити једну амбуланту као предуслов наставка даљег посла“, рекао је Глишић.
Глишић је истакао на панелу „Инфраструктура и агенда повезивања“ да добра путна инфраструктура представља крвоток једне државе.
„Јер добар аутопут, мрежа аутопутева, квалитетно функционисање саобраћаја који омогућавају да дођете до одређеног одредишта, да обавите свој посао и вратите се тамо одакле сте дошли са обављеним послом у најкраћем временском периоду, значи да можете да уштедите и време и подигнете ниво својих привредних активности на највиши могући ниво“ рекао је министар.
Нагласио је да је можда најважнија компонента добрих путева безбедност саобраћаја, јер смо огроман број људских живота сачували градњом аутопутева, као што је случај са аутопутем Милош Велики.
Министар је подсетио колико је људских живота изгубљено на Ибарској магистрали која се пре користила на том правцу, због готово свакодневних саобраћајних незгода.
 
Dodik: Sud BiH je inkvizicijski, nikada neću poštovati političku presudu

Преузмите андроид апликацију.
 
Чланак Глишић: Од 36 активних градилишта највише радимо објекте за образовање се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.