Izvor: GradskeInfo.rs, 02.Maj.2024, 18:47
УН: Срушени објекти у Појасу Газе биће обновљени најраније до 2040. године
Срушени домови и објекти у Појасу Газе биће обновљени најраније до 2040. године, под условом да грађевински материјал буде достављан најбрже могуће, саопштио је данас Програм Уједињених нација за развој (UNDP).
Фото: WikimediaComonns/USAID U.S. Agency for International Development
У саопштењу се наводи да је >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у израелском бомбардовању Појаса Газе изазвана штета која се мери на милијарде долара, а да ће за обнову домова бити потребно око 80 година уколико се буде одвијала темпом какав је био током претходних реконструкција енклаве.
Палестински подаци показују да је око 80.000 домова уништено у рату Израела и Хамаса у Појасу Газе.
UNDP наводи да је у Појасу Газе срушено или оштећено 85,8 одсто школа, док 70 одсто школа захтева велику или потпуну реконструкцију.
Администратор УНДП-а Ахим Штајнер навео је да ће велики број погинулих Палестинаца, уништење објеката и нагло повећање сиромаштва у кратком временском периоду изазвати озбиљну развојну кризу која угрожава будуће генерације.
Штајнер истиче да се сада 60,7 одсто становника Појаса Газе налази испод границе сиромаштва.
Bajden: Red mora prevladati na protestima studenata u SAD zbog rata u Gazi
Преузмите андроид апликацију.
Чланак УН: Срушени објекти у Појасу Газе биће обновљени најраније до 2040. године се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.





















