Партизан јачи од Албе – Аврамовић водио црно-беле до нове победе у Евролиги

Izvor: GradskeInfo.rs, 18.Nov.2023, 08:21

Кошаркаши Партизана победили су вечерас Албу резултатом 89:74 мечу 9. кола Евролиге. Фото: Танјуг/Страхиња Аћимовић Алба је боље играла на старту меча и водила ј20:14 у финишу прве деонице.
Партизан је на крилима одличне игре Алексе Аврамовића преузео вођство у другој четвртини, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << а највише је било плус шест (34:28).
Прво полувреме окончано је 43:40 за „црно-беле“.
У финишу треће деонице Партизан је први пут стекао двоцифрену предност, а у 30. минуту имао је плус 13 (65:52).
Са „плус 13“ за домаћина (74:61) се ушло и у последњих шест минута игре и тад је већ било решено питање победника.
Најефикаснији у редовима Партизана био је Аврамовић са 20 поена, а двоцифрени су били и Данило Анђушић са 16, док су Зек Ледеј и Џејмс Нанели дали по 14.
За Партизан нису играли болесни Ален Смаилагић и повређени Кевин Пантер.
Код Албе се истакао Јоханес Тиман са 21 поеном, а двоцифрени су били и Тим Шнајдер са 12 и Луис Олинде са 10.
Партизан сад има скор 4-5, док је Алба остала на само једној победи у девет рунди.
У наредном колу Партизан следећег петка гостује Ефесу.
Alkaraz pobedio Medvedeva za prvo mesto u grupi i polufinale protiv Đokovića

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Партизан јачи од Албе – Аврамовић водио црно-беле до нове победе у Евролиги се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.