Ембид се опоравио и срушио Далас

Izvor: GradskeInfo.rs, 30.Mar.2023, 09:00

Џоел Ембид експресно се вратио на терен након што је због повреде листа пропустио дуел са Николом Јокићем. Фото: Танјуг/AP Photo/Matt Slocum Ембид је заиграо против Далас Маверикса и са 25 поена предводио Филаделфија 76ерсе до победе 116:108.
Камерунац је имао и 9 скокова у 50. победи Сиксерса >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << у сезони.
Неки гласачи у МВП трци сматрају да је пропуштањем дуела са директним ривалом угрозио своје МВП шансе. „Ако ће једна утакмица нашкодити нечијим шансама, онда претпостављам да би сви требало да буду ван трке“, рекао је Ембиид, „Сви имамо лоше утакмице, момци пропуштају мечеве, то није први пут“.
Мевси су водили средином последње четвртине, када је Ембид тројом, па кошем са полудистанце преокренуо на 105:103.
Серију су наставили Диентони Мелтон и Тајриз Макси за недостижних 111:103.
За сва четири коша у овој серији асистирао је Џејмс Харден који је постигао 15 поена уз 12 асистенција.
Мавериксе, који нису постигли кош у последња три минута, предводио је Лука Дончић са 24 поена, десет скокова и осам асистенција. Кајри Ирвинг га је пратио са 23 поена.
Мавси су са 37-40 у опасности да пропусте плеј-оф.