Србија победила Литванију на старту квалификација за Европско првенство

Izvor: GradskeInfo.rs, 25.Mar.2023, 08:31

Фудбалска репрезентација Србије победила је синоћ у Београду селекцију Литваније резултатом 2:0 (1:0) у мечу првог кола групе Г квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој. Фото: Танјуг/Милош Миливојевић Голове за Србију постигли су Душан >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << Тадић у 16. и Душан Влаховић у 53. минуту.
Утакмица је одиграна на стадиону „Рајко Митић“ пред више од 20.000 гледалаца.
Црна Гора је у току јучерашњег дана, у групи Г, у Разграду победила Бугарску 1:0, док је Мађарска била слободна.
Србија ће у понедељак у Подгорици играти са Црном Гором, Мађарска ће дочекати Бугарску, а Литванија ће бити слободна.
Уочи почетка синоћног меча одржан је минут ћутања у част бившег српског фудбалера и тренера Синише Михајловића, који је преминуо у децембру прошле године. Србија је боље ушла у меч, а после неколико полушанси домаћи су повели у 16. минуту поготком Тадића на асистенцију Филипа Костића.
Литванци су највећу шансу имали у 28. минуту, а Гутис Паулаускас је шутирао поред стативе.
Влаховић је минут касније покушао да изненади противничког голмана, а његов ударац је завршио преко пречке.
Марко Грујић је у 35. минуту погодио стативу, а прво полувреме је завршено вођством Србије од 1:0.
Србија је повела 2:0 у 53. минуту. Овог пута у стрелце се уписао Влаховић на асистенцију Тадића.
Србија је постигла нови гол у 65. минуту преко Костића, који је потом поништен због офсајда.
Лазар Самарџић је дебитовао на овом мечу за Србију, пошто је у 72. минуту ушао у игру уместо Тадића.
Само три минута српска селекција је имала нову шансу преко Сергеја Милинковић-Савића, али је одлично интервенисао голман Литваније.
Гости су потом имали две прилике преко Федора Чернича и Арвидаса Новиковаса, али је оба пута одлично интервенисао голман Србије Вања Милинковић-Савић.
До краја утакмице није било промене резултата.
Francuz Klermon Turpan sudi fudbalerima Crne Gore i Srbije u Podgorici

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Србија победила Литванију на старту квалификација за Европско првенство се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.