Izvor: GradskeInfo.rs, 22.Jan.2023, 13:51
Израел: Премијер Нетанјаху ће сменити министра Дерија после непуних месец дана
Премијер Израела Бењамин Нетанијаху ће данас сменити свог коалиционог савезника Арију Дерија из ултраортодоксне партије Шас након што је Врховни суд Израела 18. јануара пресудио да је именовање Дерија за министра унутрашњих послова и здравља „неразумна и екстремна одлука“ >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << с обзиром на његове раније бројне проблеме са законом, преноси Тајмс оф Израел.
Фото: Танјуг/mir Cohen/Pool Photo via AP
„Дери ће остати на утицајној позицији и даље имати апсолутну контролу над партијом Шас,“ изјавио је бивши Деријев портпарол Барак Сери за Војни радио.
Нови десничарски кабинет Бењамина Нетанјахуа, који је именован 29. децембра прошле године, се суочава са првим пукотинама због различитог приступа владајућих странака према израелским насељима на Западној обали.
У Тел Авиву је јуче одржан протест против владиних реформи правосудног система у Израелу, на којем је учествовало око 110.000 људи, преноси Тајмс оф Израел.
Протести се одржавају већ трећи викенд заредом, а на скупу су били присутни многи опозициони политичари који се противе премијеру Бењамину Нетанијаху.
Arapske zemlje Persijskog zaliva osudile paljenje Kurana u Stokholmu
Преузмите андроид апликацију.
Чланак Израел: Премијер Нетанјаху ће сменити министра Дерија после непуних месец дана се појављује прво на Градске инфо.













