Британија позвала Немачку да Украјини пошаље Леопард тенкове

Izvor: GradskeInfo.rs, 16.Jan.2023, 20:30

Британија позвала Немачку да Украјини пошаље Леопард тенкове

Велика Британија је данас позвала Немачку да Украјини одобри испоруку Леопард тенкова, наглашавајући да би то могло да подстакне и друге државе да упуте војну помоћ Кијеву. Фото: Wikimedia Commons/Sergiovillaseca „Знамо да је Пољска веома заинтересована да поклони Леопарде, као и Финска“, >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << рекао је британски министар одбране Бен Волас у парламенту и позвао Немачку да учини то исто, преноси Ројтерс.
Волас је данас најавио нови пакет британске војне помоћи Украјини, који укључује и 14 тенкова Челенџер 2.
„Данас могу да потврдим најзначајнији пакет војне помоћи с циљем да се убрза успех Украјине. Ово укључује тенкове Челенџер 2 са ојачаним оклопом и техничка возила за њихово сервисирање“, рекао је Волас, преноси Ројтерс.
Додао је да ће у новом пакету британске војне помоћи бити осам топова АС90, стотине оклопних и сервисних возила, укључујући Булдог транспортере и друго наоружање.
У међувремену, немачка министарка одбране Кристин Ламбрехт поднела је данас оставку под све већим притиском савезника да Немачка дозволи слање тешких тенкова Леопард Украјини.
Kancelar Šolc prihvatio ostavku Lambrehtove, sutra poznat njen naslednik

Преузмите андроид апликацију.
Чланак Британија позвала Немачку да Украјини пошаље Леопард тенкове се појављује прво на Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.