Нетањаху: Израел није прекршио споразум о прекиду ватре са Хамасом

Izvor: GradskeInfo.rs, 03.Mar.2025, 20:57

Нетањаху: Израел није прекршио споразум о прекиду ватре са Хамасом

Израелски премијер Бењамин Нетањаху негирао је данас да је Израел прекршио споразум о прекиду ватре са Хамасом. Фото: Танјуг/mir Cohen/Pool Photo via AP Нетањаху је у обраћању у Кнесету рекао да, према писму које је пратило споразум претходне америчке администрације, уз подршку администрације >> Pročitaj celu vest na sajtu GradskeInfo.rs << актуелног председника САД Доналда Трампа, Израел има право у сваком тренутку од 42. дана да одустане од преговора и врати се борби ако „стекне утисак да су разговори бесмислени“, пренео је Тајмс оф Израел.
Он је навео да не може да се не сложи са специјалним изаслаником САД Стивом Виткофом да су стране сувише удаљене да би прешле на другу фазу и да то угрожава разговоре.
„Пред нама је предлог. И даље смо ‘у договору’, не кршимо договор, али се не враћамо одмах у рат. Ко зна, можда ће нам требати. (Виткоф) нуди начин да се врате сви таоци, током два ослобађања“, рекао је Нетањаху.
Обраћчајући се Хамасу, Нетањаху је рекао да ће се ако не ослободе израелске таоце, суочити са последицама које не могу ни да замисле.
Након што је детаљно говорио о својој одлуци да одобри „операцију са пејџерима“ против Хезболаха, Нетањаху је казо да је то начин на који његова влада функционише – радити оно што је добро за земљу, у право време и на правом месту.
Он је поново оценио план председника САД Доналда Трампа да подстакне емиграцију из Газе „храбрим и иновативним“.
„Морамо то да подржимо. Ми то у потпуности подржавамо“, рекао је он, тврдец́и да је десетине хиљада богатих становника Газе успело да подмићивањем оде из Газе.
Како је истакао, дошло је време да им се да слобода да оду, да им се да слобода избора.
Када је реч о Сирији, Нетањаху је казао да су руке Израела испружене према Друзима и Курдима.
Осврћући се на Иран, он је нагласио да ће Израел наставити да делује одлучно како би осигурао да Иран не добије нуклеарно оружје.
 
Fico: Ne podržavam rat, kao ni vojnu i finansijsku podršku Ukrajini

Преузмите андроид апликацију.
 
Чланак Нетањаху: Израел није прекршио споразум о прекиду ватре са Хамасом се појављује прво на Најновије градске вести Нови Сад | Градске инфо.

Nastavak na GradskeInfo.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GradskeInfo.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GradskeInfo.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.