Izvor: S media, 02.Maj.2011, 01:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sahranjen Gadafijev sin Seif (FOTO)
Više od hiljadu ljudi okupilo se danas na sahrani sina Moamara Gadafija, Seifa al-Araba, ubijenog juče u vazdušnom napadu NATO-a.
GALERIJA SLIKA
Okupljena gomila je ispaljivala metke u vazduh i uzvikivala parole "Osveta za mučenike", "Narod hoće Moamera, Vođu", dok je telo Seifa iznoseno iz crnih kola hitne pomoći i nošeno na groblje Al-Hani u Tripoliju.
Okupljeni su >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << uzvikivali i parole protiv francuskog predsednika Nikole Sarkozija, a preostala dva sina Gadafija, Seif al-Islam i Hanibal su prisustvovali sahrani, prenosi AFP.
Gadafijev sin Saif al-Arab (29), unuk Saif (2), sin Mohameda Gadafija, unuka Kartag (tri), ćerka Hanibala Gadafija, i unuka Mastura (četiri meseca), ćerka Aiše Gadafi, kao i prijatelji i susedi "ubijeni su u agresiji krštaške koalicije na kuću Moamera Gadafija) sahranjeni su danas posle podnevne molitve na groblju Tripolija", navela je državna televizija.
S media portal objavljuje potresne fotografije bombardovane rezidencije libijskog lidera, u kojoj su poginuli njegov najmlađi sin i troje unučića.
Ubijeni Gadafijev sin i troje unučadi! (VIDEO)
NATO odbio Gadafijev poziv na obustavu vatre
Gadafijeva ćerka ismeva Obamu i Hilari Klinton
Portparol libijske vlade Ibrahim Musa izjavio je da je kuća Gadafijevog sina, jednog od šest sinova libijskog lidera, bombardovana preksinoć i da je mladić, kao i troje unučadi, poginuo.
Poginuli Saif al-Arab Gadafi je bio student u Nemačkoj i nije imao bliže veze sa libijskom vojskom i vlašću. Ibrahim je napad NATO snaga nazvao "ilegalnim činom" i "ratnim zločinom" i optužio NATO da je isključivi cilj napada bio ubistvo libijskog lidera.
Apostolski vikar u Tripoliju, Đovani Martineli, potvrdio je vest o smrti jednog od sinova Gadafija.
Martineli je uputio apel međunarodnoj zajednici, NATO-u i Ujedinjenim nacijama da prekinu bombardovanje Libije.
"Ja vas molim da poštujete tugu vezanu za gubitak sina i za gest humanosti prema libijskom lideru", dodao je on.
Komandant vojnih operacija NATO, general-pukovnik Šarl Bušar naveo je u saopštenju da je "svestan nepotvrđenih izveštaja medija da su neki članovi Gadafijeve porodice poginuli" u napadu.
"Žalimo zbog svih žrtava, naročito nevinih civila koji su ugroženi sadašnjim sukobom. NATO ispunjava mandat koji su mu dale UN kako bi zaustavio i sprečio napade protiv civila, i to čini precizno i brižno, za razliku od Gadafijevih snaga koje izazivaju toliko patnje", rekao je Bušar.
(Beta)














