Саудијски шеф дипломатије: Сечемо бунџијама  прсте

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Mar.2011, 19:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Саудијски шеф дипломатије: Сечемо бунџијама прсте

РИЈАД -

Министар спољних послова Саудијске Арабије Сауд Ал Фејсал изјавио је данас да ће влада у Ријаду оштро реаговати на протесте и "одсећи сваки прст" који се дигне против режима.

Пошто су представници шиитске мањине у Саудијској Арабији позвали да се у петак организује >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << "Дан беса", Ал Фејсал је оценио да се реформе могу остварити дијалогом, а не демонстрацијама.

На истоку Саудијске Арабије су организоване мање демонстрације, после чега је Ријад оптужио шиите из иностранства да подстичу протесте.

Саудијска полиција је забранила демонстрације, уз објашњење да се супротстављају законима и вредностима ислама.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.