
Izvor: RTS, 11.Apr.2024, 19:47
Вучић: Од УН тражићу да добро размотре све процедуре; Додик: Геноцид у Сребренци се није десио
Одржан састанак државног врха Србије, са председником Републике на челу, са Милорадом Додиком, Жељком Цвијановић и Ненадом Стевандићем. Поводом Републике Српске данас сам разговарао са председавајућим ГС УН, у понедељак ћу послати специјалног изасланика са писмом >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << и тражити да размотре кршење свих процедура, јер је обавеза Савета безбедности да се бави питањем БиХ у складу са Повељом УН, рекао председник Вучић.
Председник Србије Александар Вучић, председница Скупштине Ана Брнабић и министар спољних послова Ивица Дачић разговарају са председником РС Милорадом Додиком, српским чланом Председништва БиХ Жељком Цвијановић и председником Народне скупштине РС Ненадом Стевандићем у Вили Мир.
Претпоставља се да су теме разговора, осим односа Српске и Србије, и најављена Генерална скупштина УН на којој ће се расправљати о Резолуцији о Сребреници.
Једна од тема о којој ће се такође разговарати, јесте и организација предстојећег Васкршњег сабора Србије и Републике Српске.