Izvor: RTS, 24.Feb.2024, 08:06

Мицић двоцифрен, aли и "стаклених зглобова" - победа Вориорса над Хорнетсима у сенци метежа на терену

Српски кошаркаш Василије Мицић забележио је 10 поена, три асистенције и два скока за 21 минут на паркету у поразу Шарлот хорнетса од Голден стејт вориорса 97:84.
После партије од четири поена против Јута џеза, Мицић је поправио утисак против Вориорса. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Нажалост, победнички низ Шарлота од четири меча заустављен је на обалама залива.
У утакмици са мало поена, Вориорси су сигурном игром дошли до тријумфа. Једино вођство гостију било је 7:6 на почетку меча.
Једина тензија виђена је тек после утакмице, кад је дошло до метежа између две стране, али није било озбиљнијих удараца нити инцидената.
Мицић је завршио меч са 10 поена, три асистенције и два скока за 21 минут на паркету. Шутирао је 2/7 за три и 2/6 за два без одласка на линију пенала. Није имао среће, јер је насео на дриблинге Подзијемског из Вориорса, па је завршио на паркету.
Мајлс Бриџес са 19 поена и 11 скокова је био најефикаснији код Хорнетса, који у наредном мечу гостују код Портланда.
Стеф Кари са 15 и Ендру Вигинс са 14 поена су предњачили су Голден стејта. Следећи ривал "ратника" су Денвер нагетси предвођени Николом Јокићем.