Izvor: Glas javnosti, 18.Jul.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sport - ukratko...
UEFA KUP
Start Voše i Borca
Čak 74 evropska kluba otpočeće danas prvu fazu kvalifikacija za UEFA Kup, a među njima će se naći i dva srpska predstavnika Vojvodina i Borac iz Čačka. „Voša“ će u Novom Sadu ugostiti azerbejdžanski Olimpik iz Bakua (18), dok će Čačani gostovati moldavskoj Dačiji iz Kišinjeva (19). Samo dan pošto se 31. jula odigraju revanši, u Nionu će biti održan žreb za drugu kvalifikacionu rundu u kojoj će Srbiju predstavljati >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << i Crvena zvezda pored, nadamo se, Novosađana i Čačana.
BLEKBURN
Kastiljo (ni) na probi
Iako je tvrdio da je sve dogovorio sa Blekburnom, iz Engleske su juče stigle potpuno drugačije informacije. Transfer Segunda Kastilja ne samo što nije blizu realizacije, već bi Ekvadorac možda mogao da se nađe na spisku putnika Blekburna sledeće nedelje, kada ekipa putuje u Nemačku na pripreme.
- Nije tačno da smo platili 7,5 miliona evra za Kastilja. Jedino je tačno da razmišljamo da li da ga vodimo u Bavarsku na probu, ali se to možda neće dogoditi - rekao je direktor Blekburna Džon Vilijams.
MILAN
Stigao Ronaldinjo
Brazilski as Ronaldinjo uspešno je prošao lekarske preglede u Milanu i potpisao ugovor sa „roso-nerima“ koji će Barseloni platiti 24 miliona evra. Prava Ronaldinjomanija je zahvatila svetsku prestonicu mode još od utorka uveče, kada je direktor Milana Adrijano Galijani objavio da se dogovorio sa brazilskim čarobnjakom. Nekoliko stotina navijača Milana okupilo se juče oko podneva u Milanelu kako bi pozdravili novog ljubimca koji će u napadu nastupati u tandemu sa zemljacima Kakom i Aleksandreom Patom.
ITALIJA
Mođi progovorio!
Nekadašnji prvi čovek Juventusa, Lučano Mođi, oglasio se u italijanskim medijima tvrdeći da je fudbal na „čizmi“, uprkos „čišćenju“, još uvek prepun korumpiranih ljudi! Legendarni čelnik „stare dame“, koji zbog nameštanja utakmica odslužuje petogodišnju zabranu bavljenja fudbalskim aktivnostima, veruje da se nikada više neće vratiti u „kalčo“, jer će biti prestar kada mu suspenzija istekne, ali tvrdi da afera „Kalčipoli“, kojoj je sam kumovao, nije bio poslednje zlo italijanskog fudbala.
KK PARTIZAN
Borovnjak raskinuo
Dejan Borovnjak (22, 206) sporazumno je raskinuo ugovor sa Partizanom, a zasada još nije poznato gde će nastaviti karijeru.
- Hvala Partizanu na svemu što su mi pružili. Žao mi je što odlazim, ali u mojim godinama smatram da je najvažnije da igram. Mnogo lepih trenutaka sam proveo u Partizanu i želja mi je da se jednog dana vratim. Velika zahvalnost i navijačima koji su uvek bili uz nas - izjavio je Borovnjak.
BICIKLIZAM
Duenjas pozitivan
Španski biciklista Mojzes Duenjas Nevado bio je pozitivan na antidoping testu urađenom po završetku četvrte etape 95. Tur d’Fransa.
- Nevado je bio pozitivan na eritropojetin- rekao je predsednik AFLD Pjer Bordri.
Vozač ekipe „Barlovorld“ odmah je suspendovan sa trke u kojoj uoči starta današnje 11. etape duge 167,5 kilometara od Lanmezana do Fua vodi Australijanac Kadel Evans.
FIVB
Suspendovana Albanija
Svetska odbojkaška federacija suspendovala je Odbojkaški savez Albanije zbog utakmica sa ekipama nepriznate federacije Kosova. O toj odluci obaveštena je Evropska odbojkaška konfederacija, Balkanska odbojkaška asocijacija i Odbojkaški savez Srbije. Istovremeno sa suspenzijom Leonarda Tasea, generalnog sekretara Odbojkaške federacije Albanije, suspendovano je i učešće odbojkaških reprezentacija Albanije na svim takmičenjima koje ove godine održava Balkanska odbojkaška asocijacija.
KAJAK
Antonija juri treće zlato
Na Evropskom prvenstvu u kajaku za juniore i mlađe seniore do 23. godine, koje se održava u Segedinu od 17. do 20. jula, srpska najbolja jednosedašica Antonija Nađ pokušaće treći put da osvoji zlato u disciplini K-1 1.000 m žene. Ukoliko ponovi uspeh iz prethodne dve godine Antonija će ući u istoriju kao trostruka prvakinja Evrope za mlađe seniore.
- Od Antonije očekujem sigurnu medalju, ne opterećujem je sjajem, a nadam se i da ne mogu time da je opteretim, ona i njen trener znaju kako su se pripremili - ističe Mirko Nišović, predsednik KSS.
LETNJA NBA LIGA
Kokoškov vodi Finiks
Srpski košarkaški trener Igor Kokoškov glavni je trener ekipe Finiks Sans na ovogodišnjoj letnjoj NBA ligi u Las Vegasu.
- Polaskan sam činjenicom da mi je moja nova košarkaška organizacija, u koju sam praktično tek ušao, Finiks Sans, pružila šansu da samostalno vodim naš mladi tim tokom letnje lige - rekao je Igor Kokoškov.
Kokoškov je krajem juna ove godine prešao iz Detroit Pistonsa u Finiks, gde će biti pomoćnik glavnom treneru Teriju Porteru, s kojim je i ranije sarađivao u Detroitu.









