Poraz Ristićevog Monpeljea, prvak silan

Izvor: B92, 19.Jan.2022, 22:02

Fudbaleri Troe pobedili su Monpelje u gostima 1:0 u zaostalom meču 20. kola francuske Lige 1.

Čovek odluke bio je Ksavijer Šavelerim golom u 74. minutu i to nakon što je domaćin ostao sa igračem manje zbog isključenja Tejia Savanijea.

Za Monpelje, koji je pretrpeo osmi poraz u prvenstvu, je svih 90 minuta odigrao Mihailo Ristić.

Troa je ovim trijumfom pobegla iz zone za ispadanje, od koje je sada na tri boda.

Ubedljiv je bio aktuelni šampion >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Lil, na svom terenu protiv Lorijena 3:1.

Sve bilo gotovo za pola sata kada su pogađali Lihađi, Jenc u svoju mrežu i Mandava, a Sumano je samo u finišu ublažio poraz Lorijena.

Lil je tek osmi, ali se polako podiže ka vrhu...

Najveći hit prvenstva je Strazbur, koji je upisao novu pobedu i sada je četvrti.

Slavio je Strazbur na gostovanju Klermonu 2:0 zbog pogotka Kevina Gameira i autogola Sedrika Hutunđija.