
Izvor: RTS, 06.Nov.2014, 09:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Popravni Partizana protiv Bešiktaša
U prvom duelu pre dve nedelje na stadionu Partizana slavio je Bešiktaš, ubedljivo 4:0. Crno-beli imaju priliku za revanš u Turskoj. Na gostovanje Bešiktašu krenuli su bez bele zastave, željni da poprave utisak. Direktan prenos meča je na našem Drugom programu od 19.00 časova.
Bešiktaš trenutno deli prvo mesto sa Totenhemom, pošto oba tima imaju po pet bodova. Partizan je poslednji sa jednim bodom, a treći >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je Asteras sa četiri.
Trener Marko Nikolić nada se da njegov tim može da pruži dobru partiju i napravi iznenađenje.
"Ovo je još jedna izvanredna prilika za igrače Partizana da provere mogućnosti u ozbiljnom takmičenju. Snagu i kvalitet Beškitaša osetili smo u Beogradu, utakmicom u Istanbulu stičemo dragoceno iskustvo, jer smo autsajderi, ali nadam se da ćemo se prikazati u mnogo boljem svetlu nego u prvom meču", rekao Nikolicih pred važan ispit crno-belih.
On je istakao da Partizan mora da pruži mnogo bolju partiju nego u Beogradu 23. oktobra, kada je od istog rivala poražen sa 4:0.
"Moramo dostojanstveno da se predstavimo evropskoj javnosti, ko god bio s druge strane terena verujemo u pozitivan rezultat. U prvom meču nismo pokazali kvalitet i verujem da možemo da ih iznenadimo više nego oni nas. Ne želimo da pretimo, ali Partizan nije došao na izlet. Očekujemo hrabar i drzak Partizan", poručio je Nikolić i ocenio da njegov tim matematički još nije izgubio šanse za prolaz u narednu fazu takmičenja, jer je, kako je naveo, "u sportu sve moguće".
Prema njegovim rečima, šansu protiv Bešiktaša dobiće igači sa nešto manjom minutažom.
"U Partizanu ne postoji prvi i drugi tim, imamo dosta igrača u rotaciji i neki fudbaleri su zaslužili da dobiju šansu. Verujem da će je iskoristiti", zaključio je Nikolić.
Utakmica 4. kola C grupe Lige Evrope između Bešiktaša i Partizana igra se večeras u Istanbulu od 19 sati, a možete je pratiti i u direktnom premosu na Drugom programu RTS-a.
Partizane, zaboravi prethodni meč! (19.00)
Izvor: Sportske.net, 06.Nov.2014
Crno-beli gostuje u istanbulskom grotlu, mora da zaboravi prethodni meč protiv Bešiktaša i pruži svoj maksimum u ovoj jako bitnoj utakmici.
Partizan u Turskoj traži šansu za opstanak u Ligi Evrope.
Izvor: UživoFudbal.com, 06.Nov.2014
Partizana, u prva tri kola su osvojili samo jedan bod i čeka ih teško gostovanje u Turskoj protiv Bešiktaša koji ima pet bodova kao i prvoplasirani Totenhem u grupi C. Izabranici Marka Nikolića istrčaće na teren od 19 časova. Totenhem ide u goste Asterasu, u drugoj utakmici ove grupe. Do sada...