Izvor: Sportske.net, 10.Jul.2015, 16:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Orlići' gaze redom
Košarkaška reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina vezala je treću pobedu u trećem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu koje se održava u Italiji.
Nakon Letonije i Bugarske, pao je i Izrael.
Puleni Vladimira Đokića savladali su vršnjake iz Izraela rezultatom 100:74.
Nisu srpski mladi košarkaši otvorilidobro meč, rival je imao šest poena prednosti nakon prve deonice, ali u drugoj su stvari došle na svoje mesto, taj period je dobijen sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << ubedljivih 24:9, u trećem kvartalu je prednost odtišla na plus 20, a u poslednjoj stvari lagano privedene kraju.
Marko Gudurić je ponovo bio najefikasniji u redovima naše reprezentacije sa 17 poena, jedan manje upisali su Nikola Rebić i Ognjen Jaramaz, dvocifreni su bili Rade Zagorac sa 14 i Marko Tejić sa 13 poena.
U poraženom sastavu najbolji je bio Mor sa 16 poena.
'Orlići' polsednji meč grupne faze igraju sutra protiv Grčke, u slučaju pobede završiće na prvom mestu na tabeli.
EP U ITALIJI: Mladi pregazili Izraelce, predvođeni Gudurićem, Rebićem i Jaramazom
Izvor: HotSport.rs, 10.Jul.2015
Mlada košarkaška reprezentacija Srbije je u trećoj utakmici grupne faze Evropskog prvenstva u Linjanju savladala Izrael sa 100:74 (21:27, 24:9, 29:17, 26:21).. . košarkaš FMP-a Marko Gudurić je predvodio Orliće sa 17 poena, četiri asistencije, tri skoka i dve ukradene lopte, dok su po 16 poena...










